by Aleksandra Golenia Aleksandra Golenia Brak komentarzy

Storytelling

Storytelling. Jak zostać bohaterem swojej historii?

Historie opowiadamy codziennie, niekoniecznie są to bajki na dobranoc, niekiedy wspomnienie z dzieciństwa, którym chcemy podzielić się ze swoją przyjaciółką, innym razem zabawne wydarzenie z pracy, które streszczamy sąsiadce, stojąc w kolejce w osiedlowym sklepie. Storytelling jest nam wszystkim bliski, niektórzy są nawet nieświadomymi swoich umiejętności mistrzami opowiadania fantastycznych historii. Czy jednak zawsze to my sami jesteśmy ich bohaterami? Twoi klienci chcą zobaczyć Cię w tej pierwszoplanowej roli, nie chcesz ich przecież zawieść, prawda?

Czytaj więcej

by Aleksandra Golenia Aleksandra Golenia Brak komentarzy

Jak tworzyć opisy produktów?

Opisy produktów muszą je sprzedawać i to jest ich podstawowa i najważniejsza rola. Czy potrafisz sobie wyobrazić sklep bez sprzedawcy? Z pewnością byłoby to ciekawe doświadczenie, jednak nie sprawdziłoby się w naszych realiach. Unikalny, informujący o najważniejszych cechach i zaletach, oryginalny, pisany językiem korzyści i językiem odbiorcy… ciężki orzech do zgryzienia, prawda?

Czytaj więcej

by Aleksandra Golenia Aleksandra Golenia 2 komentarze

Opisy produktów

Opisy produktów – czy ich potrzebujesz?

Konkurencja w branży e-commerce jest nieobliczalna – oryginalne reklamy, wysokie promocje, obniżki cenowe i atrakcyjne oferty z szeroką gamą produktów. Chwila nieuwagi i pozostajesz w tyle, tak okrutny już jest ten biznes. Są jednak takie jego obszary, które wciąż pozwalają zyskać bardzo dużą przewagę. Kiedy masz dobrze przygotowane unikalne opisy produktów, jesteś w czołówce stawki, Ty przewodzisz i to Ciebie gonią. Opis produktu jest jak paliwo, które napędza Twój biznes.

Czytaj więcej

by Aleksandra Golenia Aleksandra Golenia Brak komentarzy

Content marketing

Kiedy utkniesz w martwym punkcie – inspirujący content marketing

Tworzenie tekstów reklamowych i skuteczny content marketing wymaga kreatywności i każdy copywriter się ze mną zgodzi, że niestety są momenty, kiedy jej brakuje. Nie wynika to z zaniku umiejętności pisania, utraty wiary we własne możliwości czy, co najgorsze, wypalenia zawodowego. To nie tak! Każda kreatywna dusza potrzebuje inspiracji, nic nie powstaje z niczego. Im szybciej sobie to uświadomimy, tym łatwiej będzie nam zaakceptować swoje słabości.

Czytaj więcej

by Aleksandra Golenia Aleksandra Golenia Brak komentarzy

Teksty na stronę internetową

Teksty na stronę internetową – pierwsze dobre wrażenie

Rozwój Internetu jako medium reklamowego współczesnych firm nie polega już jedynie na wzroście korzyści i efektów, ale przede wszystkim na pojawianiu się nowych metod i narzędzi reklamy oraz komunikacji z wirtualnym klientem. Morze możliwości, tłumy instrumentów, potop „głodnych” użytkowników… Internet to największe centrum handlowe i usługowe, największa powierzchnia reklamowa, a w jego przestrzeni miliony stron internetowych, wśród nich Twoja. Czytaj więcej

by Aleksandra Golenia Aleksandra Golenia Brak komentarzy

Sprzedaż słowem

Słowo jest najcenniejszą walutą sprzedaży

Każdy przedsiębiorca sprzedaje produkt lub usługę słowem. Świadomie bądź nie, to właśnie słowo jest narzędziem, którym posługuje się sprzedawca, aby zaprezentować swoją ofertę, przedstawić jej szczegóły, przekonać do siebie klienta. Różnica polega jednak na tym, że niektóre słowa sprzedają skuteczniej, niosą ze sobą bardziej wartościową treść. Każdy przedsiębiorca sprzedaje słowem, ale nie każde słowo kupuje klient.

Czytaj więcej